Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Методичні розробки

Скаемо СНІДУ - НІ!
[ Викачати з сервера (120.5Kb) ] 07.12.2015, 20:22

СКАЖЕМО  СНІДУ  —  НІ!

Мета: на основі знань про ВІЛ і СНІД та повідомленої нової інформації сформувати в учнів усвідомлення того, що тільки власний спосіб життя, поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику інфікування ВІЛ; звернути увагу на соціальні та морально-етичні проблеми ВІЛ та СНІДу.

Обладнання: картки з літерами, що утворюють напис «ВІЛ  СНІД», тест «Що ти знаєш про СНІД?», кросворд.

.

Хід уроку

І. Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми поговоримо про СНІД. Ви вже знаєте, що це страшна хвороба, захворіти якою може практично кожен. Але метою нашого уроку є не залякування вас черговою порцією страшилок про чуму нашого століття, а просвіта і профілактика. Як і на звичайному уроці, у нас буде і актуалізація опорних знань, і вивчення нового матеріалу, і перевірка та закріплення знань і умінь. А розпочне наш урок виступ агітбригади — учнів 11класу.

 

ІІ. Виступ агітбригади.

1-й учень. Як відомо, СНІД — одна з найважливіших проблем, з якою зіткнулось людство в XX столітті і з якою ми увійшли у XXI.

2-й учень. Стрімко зростає кількість інфікованих, хво­рих і померлих від СНІДу людей. Вже багато відомо про цю смертельну хворобу, але кожного дня з'являється но­ва інформація. Водночас накопичено певний багаж знань, використання якого надасть можливість, якщо не припи­нити поширення недуги, то хоча б загальмувати його.

(В руках учнів картки з літерами, що разом склада­ють слова ВІЛ, СНІД, і на кожну літеру абревіатури іде розшифровка з коментарем).

1-й учень.  В — «Вірус» — збудник захворювання.

2-й учень. І — «Імунодефіциту» — відсутності захисної реакції системи організму, яка забезпечує захист від мікроор­ганізмів, що спричиняють хворобу.

3-й учень. Л — «Людини» — організму, який є носієм вірусу.

4-й учень. С — «Синдром» — ряд симптомів, що вказують на наявність певної хвороби чи стану.

5-й учень. Н — «Набутого» — такого, що набутий протягом життя, а не від народження.

6-й учень. І — «Імунного» — стосується імунної системи, яка забезпечує захист людини від мікроорганізмів, що спри­чинюють хворобу.

7-й учень. Д — «Дефіциту» — в даному випадку відсутність за­хисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих бактерій.

(Учні шикуються в шаховому порядку та співають пісню на мелодію «Наша служба...» .)

«СНІДу — ні!» — ми разом скажемо усі,

І чекаєм на підтримку звідусіль.

Якщо знати і виконувати все,

Щоб не захворіти,

То не буде ані горя, ні біди,

І забуде нас хвороба назавжди,

Тільки б захотіти!

3-й учень. Трохи історії. Перші випадки захворювання на СНІД бу­ло діагностовано у 1981 р. у США. Спочатку хвороба видавалася вельми загадковою. У Франції, як тільки з'явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, сфор­мували групу дослідників під керівництвом вченого-вірусолога Люка Монтеньє для її вивчення.

4-й учень. Протягом двох років (починаючи з 1981 р.) було з'ясовано загальну картину хвороби, виявлено її збудника — вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроб­лено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено механізм негатив­ної дії вірусу на організм.

5-й учень. Вперше ВІЛ був виділений та ідентифіко­ваний у 1983 р. французькими вченими на чолі з Мон­теньє в Пастерівському інституті в Парижі. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий спричинює СНІД повідомили американські вчені з Національного інсти­туту здоров'я на чолі з Робертом Галло.

6-й учень. Таким чином, успіхи у вивченні ВІЛ та СНІДу насправді великі, але невідомого в дослідженні цієї проблеми ще багато.

7-й учень. ВІЛ — це вірус імунодефіциту, який розви­вається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІДу.

Всі. Пам’ятайте! ВІЛ передається!

1-й учень. При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною.

2-й учень. Коли цілісність шкірних покривів пору­шується гострим предметом (голкою, бритвою, або інструментом для нанесення татуювання), яким користувалася інфікована людина, і кров якої залиши­лась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусо­носія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ.

3-й учень. ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері.

Всі. ВІЛ не передається!

4-й учень. Через спільне з ВІЛ-інфікованим користу­вання верхнім одягом.

5-й учень. Через рукостискання, обійми, дружні поцілунки.

6-й учень. Через спільне користування фонтанчиком для питної води, посуд, їжу.

7-й учень. Через домашніх тварин, укуси комах.

8-й учень. Через чхання та кашель.

1-й учень. Через контакти в громадському транспорті (наприклад, в «години пік»).

2-й учень. Через монети та паперові гроші.

3-й учень. Через рушники, мило, губку.

4-й учень. Під час плавання в басейні, через двірні ручки, спортивні снаряди.

5-й учень. Чи можливо вилікувати цю страшну хворобу?

Всі. На жаль, — ні!

6-й учень. Лікарі всього світу ведуть настирливі по­шуки вакцини, яка могла б захистити людей від ВІЛ, але поки що безрезультатно. Можливо, це буде зроблено у близькому майбутньому.    

Всі (співають пісню на мелодію «Наша служба...»):

Ми благаємо: любіть свою сім 'ю,

Збережіть її від страху і жалю,

Будьте твердими у справах і думках

Тільки у хороших.

Не давайте вас зломити й підкорить,

Бо на світі треба гідно всім прожить.

Кожен з вас це може!

7-й учень.

Люди добрі, схаменіться!

Люди добрі , зупиніться!

8-й учень. В Україні офіційно зафіксова­но близько 63 тисяч ВІЛ-інфікованих.

1-й учень. У 2003 році в 4 рази збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих серед вагітних жінок, у 3 рази серед донорів.

2-й учень. Щороку чума ХХ століття забирає життя 5 мільйонів людей.

3-й учень. Кожні 14 секунд у світі ВІЛ заражається 1 людина віком від 16 до 24 років. Тобто кількість ВІЛ-інфікованих збільшується на 6 тисяч чоловік щодня.

4-й учень. Понад 13 мільйонів дітей втратили через СНІД одного або обох батьків.

5-й учень. Кожен сотий українець хворий на СНІД.

6-й учень. Якщо ви у складній ситуації, не знаєте, що робити, як діяти далі... 

7-й учень.  Зателефонуйте за номером 451-51-41. Тут вам допоможуть знайти вихід!

8-й учень. Зупинимо СНІД

Всі.           Поки він на зупинив нас!

СКАЖЕМО  СНІДУ  —  НІ!

Мета: на основі знань про ВІЛ і СНІД та повідомленої нової інформації сформувати в учнів усвідомлення того, що тільки власний спосіб життя, поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику інфікування ВІЛ; звернути увагу на соціальні та морально-етичні проблеми ВІЛ та СНІДу.

Обладнання: картки з літерами, що утворюють напис «ВІЛ  СНІД», тест «Що ти знаєш про СНІД?», кросворд.

.

Хід уроку

І. Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми поговоримо про СНІД. Ви вже знаєте, що це страшна хвороба, захворіти якою може практично кожен. Але метою нашого уроку є не залякування вас черговою порцією страшилок про чуму нашого століття, а просвіта і профілактика. Як і на звичайному уроці, у нас буде і актуалізація опорних знань, і вивчення нового матеріалу, і перевірка та закріплення знань і умінь. А розпочне наш урок виступ агітбригади — учнів 11класу.

 

ІІ. Виступ агітбригади.

1-й учень. Як відомо, СНІД — одна з найважливіших проблем, з якою зіткнулось людство в XX столітті і з якою ми увійшли у XXI.

2-й учень. Стрімко зростає кількість інфікованих, хво­рих і померлих від СНІДу людей. Вже багато відомо про цю смертельну хворобу, але кожного дня з'являється но­ва інформація. Водночас накопичено певний багаж знань, використання якого надасть можливість, якщо не припи­нити поширення недуги, то хоча б загальмувати його.

(В руках учнів картки з літерами, що разом склада­ють слова ВІЛ, СНІД, і на кожну літеру абревіатури іде розшифровка з коментарем).

1-й учень.  В — «Вірус» — збудник захворювання.

2-й учень. І — «Імунодефіциту» — відсутності захисної реакції системи організму, яка забезпечує захист від мікроор­ганізмів, що спричиняють хворобу.

3-й учень. Л — «Людини» — організму, який є носієм вірусу.

4-й учень. С — «Синдром» — ряд симптомів, що вказують на наявність певної хвороби чи стану.

5-й учень. Н — «Набутого» — такого, що набутий протягом життя, а не від народження.

6-й учень. І — «Імунного» — стосується імунної системи, яка забезпечує захист людини від мікроорганізмів, що спри­чинюють хворобу.

7-й учень. Д — «Дефіциту» — в даному випадку відсутність за­хисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих бактерій.

(Учні шикуються в шаховому порядку та співають пісню на мелодію «Наша служба...» .)

«СНІДу — ні!» — ми разом скажемо усі,

І чекаєм на підтримку звідусіль.

Якщо знати і виконувати все,

Щоб не захворіти,

То не буде ані горя, ні біди,

І забуде нас хвороба назавжди,

Тільки б захотіти!

3-й учень. Трохи історії. Перші випадки захворювання на СНІД бу­ло діагностовано у 1981 р. у США. Спочатку хвороба видавалася вельми загадковою. У Франції, як тільки з'явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, сфор­мували групу дослідників під керівництвом вченого-вірусолога Люка Монтеньє для її вивчення.

4-й учень. Протягом двох років (починаючи з 1981 р.) було з'ясовано загальну картину хвороби, виявлено її збудника — вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроб­лено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено механізм негатив­ної дії вірусу на організм.

5-й учень. Вперше ВІЛ був виділений та ідентифіко­ваний у 1983 р. французькими вченими на чолі з Мон­теньє в Пастерівському інституті в Парижі. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий спричинює СНІД повідомили американські вчені з Національного інсти­туту здоров'я на чолі з Робертом Галло.

6-й учень. Таким чином, успіхи у вивченні ВІЛ та СНІДу насправді великі, але невідомого в дослідженні цієї проблеми ще багато.

7-й учень. ВІЛ — це вірус імунодефіциту, який розви­вається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІДу.

Всі. Пам’ятайте! ВІЛ передається!

1-й учень. При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною.

2-й учень. Коли цілісність шкірних покривів пору­шується гострим предметом (голкою, бритвою, або інструментом для нанесення татуювання), яким користувалася інфікована людина, і кров якої залиши­лась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусо­носія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ.

3-й учень. ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері.

Всі. ВІЛ не передається!

4-й учень. Через спільне з ВІЛ-інфікованим користу­вання верхнім одягом.

5-й учень. Через рукостискання, обійми, дружні поцілунки.

6-й учень. Через спільне користування фонтанчиком для питної води, посуд, їжу.

7-й учень. Через домашніх тварин, укуси комах.

8-й учень. Через чхання та кашель.

1-й учень. Через контакти в громадському транспорті (наприклад, в «години пік»).

2-й учень. Через монети та паперові гроші.

3-й учень. Через рушники, мило, губку.

4-й учень. Під час плавання в басейні, через двірні ручки, спортивні снаряди.

5-й учень. Чи можливо вилікувати цю страшну хворобу?

Всі. На жаль, — ні!

6-й учень. Лікарі всього світу ведуть настирливі по­шуки вакцини, яка могла б захистити людей від ВІЛ, але поки що безрезультатно. Можливо, це буде зроблено у близькому майбутньому.    

Всі (співають пісню на мелодію «Наша служба...»):

Ми благаємо: любіть свою сім 'ю,

Збережіть її від страху і жалю,

Будьте твердими у справах і думках

Тільки у хороших.

Не давайте вас зломити й підкорить,

Бо на світі треба гідно всім прожить.

Кожен з вас це може!

7-й учень.

Люди добрі, схаменіться!

Люди добрі , зупиніться!

8-й учень. В Україні офіційно зафіксова­но близько 63 тисяч ВІЛ-інфікованих.

1-й учень. У 2003 році в 4 рази збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих серед вагітних жінок, у 3 рази серед донорів.

2-й учень. Щороку чума ХХ століття забирає життя 5 мільйонів людей.

3-й учень. Кожні 14 секунд у світі ВІЛ заражається 1 людина віком від 16 до 24 років. Тобто кількість ВІЛ-інфікованих збільшується на 6 тисяч чоловік щодня.

4-й учень. Понад 13 мільйонів дітей втратили через СНІД одного або обох батьків.

5-й учень. Кожен сотий українець хворий на СНІД.

6-й учень. Якщо ви у складній ситуації, не знаєте, що робити, як діяти далі... 

7-й учень.  Зателефонуйте за номером 451-51-41. Тут вам допоможуть знайти вихід!

8-й учень. Зупинимо СНІД

Всі.           Поки він на зупинив нас!

Повністю матеріал можна викачати з сервера

Категорія: Методичні розробки | Додав: Liudmila86
Переглядів: 85 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: