Вітаю Вас, Гість

Довідка

про організацію і роль учнівського самоврядуванні! у Запрудській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів

Учнівське самоврядування в Запрудській загальноосвітній школі, яке регламентує свою діяльність па підставі нормативно правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту школи; здійснюється через учком та дитячі організації «Поляни» (1-4 кл) і Козацьке братство (5-9 кл).

Вищим органом учнівського самоврядування є учнівськії конференція, яку проводять двічі па рік. Керівні функції учнівського самоврядування викопує учнівський комітет, який обирають на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом. Головою учкому є учень 8-9 класу, якого обирають таємним голосуванням на  загальношкільних виборах. Учком координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання:, контролює створення належних умов для навчання і дозвілля учнів; контролює відвідування уроків, стан навчання, поведінку учнів; вносить пропозиції до адміністрації школи, педагогічної ради з питань навчання та виховання; бере участь в організації допомоги слабовідстаючим учням; організовує і контролює, чергування в школі, проводить заходи щодо розвитку творчих здібностей учнів, зміцнення їхнього здоров’я, фізичного вдосконалення, пропаганди здорового способу життя; організовує роботу центрів: навчально-пізнавального, центру соціального захисту, центру суспільно корисної діяльності, центру культури і дозвілля, центру творчого розвитку.

При  центрі суспільно - корисної праці, який здійснює профорієнтаційну роботу, охороняє довкілля, дбає про збереження шкільного майна, піклується про ветеранів, інвалідів, літніх людей, працюють: штаб «Живи , книго», «Зелений патруль», загін «Милосердя», гурток «Здоров’я н твоїх руках», НВЧК (носі ввічливості, чистоти і культури).

При центрі творчого розвитку працює клуб «Пошук», екологічний гурток «Паросток», «Вправні пальчики», «Барвінок».

«Поляни» протягом року крокують стежинами «Берег дитинства», «Легенди мого краю», «Я - моя родина - Україна світ», «Держава і народна символіка» та in. і вчаться бути громадянами своєї школи: дбають про збереження майна, про озеленення класів і подвір’я, контролюють навчання однокласників, слідкують за їх зовнішнім виглядом...

Козацьке братство активно розробляє і впроваджує в життя власні програми, акції і операції, зважаючи на мету шкільного самоврядування.

Завдяки самоврядуванню учні виявляють свої організаторські здібності, набувають певних навичок по самообслуговуванню, дотриманню встановленого режиму порядку і дисципліни, розвивають такі риси як відповідальність, товариськість, працелюбність.

Щотижня один із класів забезпечує порядок у школі підчас перерв, слідку« за санітарно гігієнічним станом кабінетів, подає заявку па харчування, підводи м, підсумки і звітує па загальношкільній лінійці.

 

Директор НВО                                                           Комарснко Н.А

 

 

 

 

Структура учкому

«Козацька республіка»

2015-2016 н. р.

 

Голова учкому – Мельниченко Віра

Комісія дисципліни і порядку – Мартиненко Марина

Комісія трудової діяльності – Дем’яненко Ярослав, Малашенко Олена

Центр культури і дозвілля –

Мерецька Богдана, Скороход Анжеліка

Спортивна комісія –

Савенок Олег, Скуратовський Андрій

Комісія «Живи книго» -

Явтуховська Ольга, Мартиненко Карина